ZNAJDŹ SWOJĄ OTULAJĄCĄ

Która jest Ci bliska geograficznie i duchowo

Otulanie jest wyjątkowym prezentem dla mamy po porodzie, jest gestem wdzięczności ciału za trud noszenia, rodzenia i karmienia dzieci. Faktem jest, że to właśnie kobiece ciało odczuwa najmocniej ciężar związany z byciem mamą. 

Otulanie to taki zastrzyk miłości, wyraz troski o siebie, który przygotowuje na dalsze lata macierzyństwa. Każda  mama powinna być napełniona miłością,
by móc ją oddawać dzieciom.

Jestem radosną Kobietą, żoną 
i mamą. Z powołania jestem położną. Przywiozłam ceremonię otulania z pięknej Białorusi, gdzie już od dziesiątek lat kobiety mają możliwość doświadczać tego wyjątkowego procesu. Mnie osobiście bardzo brakowało w Polsce możliwości bycia otuloną. 


kontakt@otulicmame.pl
Otulić Mamę

Otulanie dla mnie to coś wyjątkowego, niezwykle ekskluzywnego, coś od kobiety specjalnie dla kobiety :).
To wspaniałe spotkanie… 
Jest esencją kobiecości i jej świętowaniem. Jest rytuałem przejścia narodzin nowej matki. Kobieta po otuleniu poporodowym czuję się wyjątkowo, czuje się pięknie, mimo, że jej ciało się zmieniło. Czuje się dopieszczona zarówno na poziomie fizycznym,
jak i duchowym. Bardzo brakuje tego młodym mamom w okresie połogu, kiedy wszystko zaczyna się kręcić wokół nowo narodzonego dziecka…Myślę, że to najlepszy prezent dla mamy. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. 🙂

Mieszkam na Mazurach w Puszczy Piskiej. Jestem żoną.
Z wykształcenia biologiem, mój zawód to mama 5 dzieci. 
Od czasu do czasu fotografuję noworodki. 
Z zamiłowania czuje się doulą, uwielbiam wspierać swoją wiedzą
i doświadczeniem kobiety w okresie okołoporodowym. Stąd zrodziła się we mnie potrzeba otulania innych mam, w tak delikatnymi ważnym okresie połogu. 


tel. 513 36 18 56    dabrowskimar@wp.pl

Dzięki otulaniu w sposób symboliczny mogę pomóc Ci poczuć się lepiej z samą sobą. 
Z ogromną chęcią przygotuję dla Ciebie piękne otulanie. 
Ja dzięki własnemu otulaniu, wypełniłam swoją pustkę po porodach w szpitalu, gdyż miałam ogromne poczucie straty 
i niezrealizowane marzenie 
o pięknym domowym porodzie. Dostałam piękny prezent – otulanie we własnym domu. Nigdy nie zapomnę zapachu herbatki, którą piłam w trakcie otulania. 

Jestem położną i psychologiem. Opiekuję się mamami i ich dziećmi 
z czułością i starannością. 
W szczególności poświęcam dużo czasu mamom po porodzie, pomagam im odnaleźć się w nowej sytuacji, badam mamy i dzieci 
i nakierowuję jak karmić piersią. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studia magisterskie na kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania 
w Warszawie. Dyplom położnej uzyskałam w 2010 roku. Ukończyłam kursy laktacyjne, w tym „Problemy 
w laktacji” na poziomie rozszerzonym i kurs kwalifikacyjny „Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych” wraz z obowiązkowymi kursami z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego 
i noworodka. Oprócz tego ukończyłam kurs dokształcający „Prowadzenie ciąży przez położną”. Moim odkryciem jest otulanie kobiet po porodzie, którego nauczyłam się na warsztatach 
u Voli.  Prywatnie, zmagam się 
z codziennością łączenia życia rodzinnego i zawodowego, jestem mamą 3 dziewczynek. 


www.martynakukawska.pl
polozna@martynakukawska.pl

Otulanie to dla mnie SPOTKANIE. Spotkanie kobiety z kobietą, z samą sobą…z jej zacienionymi miejscami i z jej pięknem.

Jestem córką Króla, szczęśliwą żoną, mamą 7 dzieci i babcią 3 wnuków.

Od wiele lat razem z mężem Adamem prowadzimy szkołę rodzenia.

Opiekujemy się Domem Narodzin Św. Rodziny w Łomiankach.

 —
kontakt

+48509682514

email:wandaekielska@gmail.com

Otulanie poporodowe jest dla mnie czymś magicznym. Zasługujemy na nie. To uczczenie naszej kobiecości; świętowanie naszych narodzin jako matek. Czas dla nas, dla naszego ciała i ducha. Nieskończone dobro, które w tradycyjnych kulturach przejawia się i przychodzi kompletnie odruchowo, choć nigdy mechanicznie. Otulanie to tak, jakby całą sobą słuchać, całą sobą czuć, rozumieć i jeszcze dać. Bo otulanie daje wiele i może być wykonane nie tylko 40 dni po porodzie jako ukoronowanie okresu połogu, ale i kilka miesięcy, lat później. To zrobienie z położnicy monarchini, najlepszej, najważniejszej. Bo taka właśnie jesteś w tym dniu. Kiedy ja pojawiam się u Ciebie w domu na kilka godzin, ktoś odciąża Cię przy dziecku, które Ty tylko karmisz. Kiedy oddajesz się w moje ręce a ja uwalniam z Ciebie resztki porodowych hormonów, daję Ci relaks i poczucie błogości. Kiedy przez kilka godzin dbam o Ciebie, abyś czuła się doceniona w swojej nowej roli. To jest… genialne!

Współpracuję z kobietami. Od ciąży, poprzez poród, połóg i macierzyństwo. 

 
Jestem instruktorem szkoły rodzenia, doulą, doradcą chustonoszenia, instruktorem masażu Shantala. Przede wszystkim matką.

Dla mnie Otulanie to matkowanie Matce, wspieranie Kobiety podczas jej doświadczenia
macierzyństwa. W czasie Otulania chciałabym, byś prawdziwie odpoczęła, by Twoje ciało i
umysł rozpoczęły proces regeneracji, z dala od natłoku myśli. Chciałabym, byś poczuła się
bezpiecznie, ciepło, spokojnie i wyjątkowo… Byś odnalazła podczas procesu Otulania to,
czego na danym etapie macierzyństwa najbardziej potrzebujesz.

Nazywam się Justyna Szydło. Jestem nauczycielką Jogi Świadomej Ciąży oraz twórczynią
projektu Matrika.pl. Wspieram Kobiety poprzez jogę, masaż i ajurwedę.


info@matrika.pl

tel. 690 249 172

Otulanie to dotyk delikatności, to oczyszczenie ze złych emocji i
napełnienie radosnym spokojem, to wydobycie z duszy kobiety tego, co w niej
najcenniejsze – czułości i piękna – piękna miłości.

Od dziecka mam kontakt z przyrodą, jestem hipoterapeutą oraz instruktorem jazdy konnej. Blisko 20lat pracuję z ludźmi i zwierzętami, najpierw na własnym gospodarstwie agroturystycznym, na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego, a od 4lat na terenie Bieszczadów (okolice Ustrzyk Dolnych), gdzie aktualnie mieszkam .
Zawsze zajmowały mnie tematy relacji międzyludzkich, wpływ natury na psychikę człowieka, oraz tajemniczy świat kobiet. Fascynuje mnie głębia natury kobiecej, jej wrażliwość a jednocześnie siła, oraz to jak jej indywidualna energia tworzy przestrzeń wokół niej. Wciąż spotykam kobiety przygniecione wielkimi ciężarami życiowymi, zwłaszcza samotne matki dzieci niepełnosprawnych, i oczywiście nie tylko.  Otulanie jest doskonałą formą zrozumienia i pomocy już na samym początku pięknej, ale i trudnej drogi jaką jest bycie matką, zwłaszcza w obecnych realiach. Otulanie przypomina kobiecie że jest nie tylko mamą-siłaczką ale też dalej wspaniałą, delikatną godną troski kobietą.
Moja wrażliwość na piękno przyrody, piękno człowieka i piękno sztuki, doskonale może się wyrazić w rytuale otulania które jest dla mnie sztuką wielowymiarową,  przede wszystkim zachwytem nad pięknem kobiety.
 
Kontakt:
tel:570686011
 

Otulanie dla mnie to piękny czas,
w którym Kobieta ma okazję odzyskać samą siebie.
Otulona smakami, aromatami,
wodą i dotykiem regeneruje się
i rozkwita.

Jestem przede wszystkim kobietą, później żoną i mamą 4 córek, zakochana w tematach okołoporodowego wsparcia.


hanna.pozarycka@gmail.com

Otulanie jest dla mnie uhonorowaniem kobiety w tym, co aktualnie jest dla niej ważne i tym, co chce już pożegnać. Jest daniem przestrzeni na piękne i trudne przeżycia i doświadczenia, które potrzebują ujścia. Otulanie jest darem obecności i uwagi przekazywanym kobiecie przez drugą kobietę. To brakujący element poporodowej (i nie tylko) troski o siebie i o bliskie nam osoby.

Mam na imię Ania. Jestem żoną wspaniałego męża i mamą cudownej trójki. Jestem doulą certyfikowaną, edukatorką porodową, instruktorką masażu dziecięcego i doradczynią noszenia dzieci. Założyłam i prowadzę stronę z pozytywnymi historiami porodowymi PięknyPoród.pl oraz Przystań – Miejsce Słuchania i Działania, przestrzeń warsztatowo – rozwojową w Białymstoku. Od prawie sześciu lat wspieram kobiety i rodziny w okresie okołoporodowym. Moją misją jest zapewnienie im takiego wsparcia, aby czerpały radość i satysfakcję z rodzicielstwa już od jego pierwszych chwil.

Kontakt

doulania@gmail.com

Otulanie to największy dar, jaki kobieta może dać kobiecie – dar obecności,
czułości, wysłuchania i modlitwy.
Dla mnie to wyraz głębokiej wdzięczności za Życie, jakie poczęło się w jej
świętym łonie. Jest również próbą ulżenia ciężarom codzienności i przeszłości.
Otulanie jest ukoronowaniem macierzyństwa i godności kobiety. Jest dotykiem
Nieba przez ręce drugiej kobiety.

Jestem zwykłą Kobietą, którą spotkało wielkie szczęście – zostałam Żoną i Mamą. Macierzyństwo zmieniło całą moją osobę. Dzięki niemu jestem bliżej Boga, siebie i innych. Dlatego pragnę ten piękny dar u innych pielęgnować, wzmacniać i za niego dziękować…

Z każdym otulaniem dostaję więcej niż daję…

Anna Powideł – Córka Króla, Żona, Mama ósemki dzieci, v-ce prezes Fundacji Filome (www.fundacjafilome.pl), autorka książki „Cesarzowa rodzi w domu”, inicjatorka rekolekcji „Poród może być piękny”, dyrektorka szkół Nazaret.

mail: info@fundacjafilome.pl

tel. 507800095Otulanie to dla mnie czas i przestrzeń, w której kobieta otwiera się na siebie samą – swoją kobiecość, rodzinę i świat. Jest to moment pogodzenia się z tym co trudne w porodzie, w nowej macierzyńskiej sytuacji oraz akceptacji tej rzeczywistości. Moment na zwrócenie swojej uwagi na płynącą z serca miłość, piękno kobiety i piękno ciała które dokonało niezwykłego dzieła.  Jestem specjalistką w organizowaniu życia mojej rodziny. Z zaangażowaniem realizuję projekty: rodzina, dom, ogród.
Przez własne doświadczenie macierzyństwa odkryłam jak ważne i trudne dla kobiety jest znalezienie harmonii w dawaniu i braniu. Pozwolenie sobie na bycie otuloną to pierwszy krok do tej harmonii. Pragnę wspierać kobiety w tym procesie.

 

sar-kra@wp.pl
tel. 539 966 062Otulanie jest dla mnie darem kobiety dla kobiety, wynikającym z miłości, wiary i pasji do życia. Jest to podarowanie odpoczynku, troski, opieki, piękna, delikatności i wewnętrznej ciszy kobiecie. Jest to szansa na przywrócenie jej wiary we własną kobiecość, w której tkwi ogromna siła. Ewa, żona, mama, pedagog z wrażliwością dla kobiet i pasja do tworzenia. 

 721 041 730 ewaslonina@wp.pl

ig: @ewa.stOtulanie jest dla mnie zwieńczeniem wybranego etapu życia lub blokiem startowym, z którego startujemy z nowymi wyzwaniami. 
Jest czasem, w którym odkrywamy siłę i moc Otulanej. To chwila, gdy chciałabym pokazać kobiecie, że taka jaka jest – jest wystarczająca. To czas gdy może podjąć decyzję, że jest odpowiedzialna za swoje życie, swoje ciało, swoje myśli i swoje decyzje. To czas świętowania i uczenia się, że drobne elementy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Ze możemy otulać się na co dzień
Mam na imię Ada, jestem mamą i żoną. Wspieram kobiety w przygotowaniu do połogu (na żywo i online), Otulam, masuję Rebozo. W social mediach oswajam czas połogu, dzielę się wiedzą i tworzę treści, które pomagają przygotować się na czas po porodzie. Sama nie doświadczyłam dobrego połogu, bo nie wiedziałam, że warto się do niego przygotować, a gdy już byłam po porodzie, nie potrafiłam sobie pozwolić na zadbanie o siebie. Marzę aby każda kobieta, która przygotowuje się do porodu, miała szansę przygotować się też na czas po nim. Ten temat pochłonął mnie całkowicie. Wiem, że my – kobiety mamy w sobie ogromną moc i siłę! Wiem, że potrafimy bardzo dużo, wiem też, że musimy o siebie dbać, by móc być dla innych. 
Poza tym kocham góry, podróże, naturę. Lubię wiedzieć, mieć potwierdzenie moich przypuszczeń w badaniach, ale się na nich nie fiksuję. Życie jest życiem. Piękno jest dla mnie bardzo ważne – lubię je dostrzegać w ludziach, ale też otaczać się nim i dostrzegać w codzienności. 
Telefon: 729119938
e-mail: kontakt@adoula.pl
Urszula_Fajczyk_bio

Na warsztatach Voli odkryłam i pierwszy raz w życiu poczułam, co to znaczy, że mam ręce (!) – ciepłe, otwarte dłonie, które mogą karmić nie tylko jedzeniem, ale i kojącym dotykiem. Wtedy zrozumiałam z pełną jasnością, iż to, co podskórnie czułam i intuicyjnie czyniłam, to, co od bardzo dawna mnie pociąga i co pragnę robić całą sobą, to otulanie kobiet… Głęboko w mojej naturze leży dawanie, jednak pierwszym krokiem dla mnie miało być pozwolenie, by to siostry w kobiecości i macierzyństwie dały coś niezwykłego mi samej. Doświadczenie Otulania zdziałało we mnie cuda! I teraz ja pragnę się tym darem podzielić z Tobą lub bliską Ci kobietą. Otulanie jest dla mnie procesem, który może stanowić źródło oczyszczenia i siły. To głęboka odNowa – nie tylko kobiecego ciała, na którym zapisuje się przecież cała życiowa historia, ale też spojrzenia na samą siebie i swoje miejsce: nie tylko w tu i teraz, ale w szerszym kontekście.Jestem żoną Jana i mamą trzech wspaniałych małych kobiet edukowanych w domu. Dwie z nich powitaliśmy w naszym domowym gnieździe. Ponieważ sama przeszłam bardzo trudną mleczną drogę, z której wiele zaczerpnęłam i dzięki której mocno się rozwinęłam, w naturalny sposób zaczęły się wokół mnie gromadzić kobiety, które potrzebują wsparcia. I tak jest do dziś. Towarzysząc kobietom na różnych etapach ich życia, korzystam z wielowiekowej mądrości św. Hildegardy, bogactwa ziół i olejków eterycznych. Na co dzień „otulam” teksty, pracując jako redaktor. 

Telefon:

E-mail:

Czym jest dla mnie Otulanie? Spotkaniem dwóch Kobiet, dwóch Dusz, dwóch
Serc… Rozmową bez słów. Tajemnicą. Cudownym rytuałem, który ubogaca
Otulaną i Otulającą. Powrotem do dobrych korzeni, do pięknej tradycji.
Ceremonią, która pozwala Kobiecie narodzić się na nowo.
Być Otulającą to zaszczyt. Otulać to zaszczyt.

Jestem żoną wciąż jednego i tego samego męża, mama trójki Cudów
i opiekunką stadka zwierząt różnych. Od 10 lat towarzyszę kobietom u
progu macierzyństwa – jako doradca noszenia, instruktor masażu,
koordynatorka klubu mam i organizatorka spotkań i warsztatów. Od
września 2020r. jestem również otulającą i doulą połogową – czuję, że
moją misją jest zwrócenie uwagi na konieczność napełnienia Młodej Matki,
zaopiekowania i wsparcia.

wanda@pasiata.pl
509494676

FB/Pasiata
Ig @pasiata.doradca

 

Otulanie, genialne w swej prostocie, jest uważną obecnością, wsłuchaniem się w to, co mówi ciało.
Dla niektórych kobiet otulanie może być czasem dobrego relaksu i troski o kobiece piękno, które każda z nas w sobie nosi.
Niekiedy może być głęboko napełniającym i wręcz transformującym doświadczeniem troski o siebie.
Czasem może być nieoczekiwanym spotkaniem z emocjami, które od wielu lat czekały na ich wysłuchanie.
Pozwolenie sobie na troskę o siebie samą nigdy nie będzie aktem egoizmu, lecz zawsze właściwym krokiem w kierunku zadbania zarówno o siebie, jak i o swoich najbliższych.

Prywatnie jestem żoną, mamą, bankowcem.
Macierzyństwo uczy mnie, za każdym razem jeszcze silniej, pokory i szacunku wobec daru jakim jest życie człowieka, każdego człowieka.
Fascynuje mnie naturalność, prosta dieta i ziołolecznictwo (jestem w trakcie zdobywania uprawnień fitoterapeuty).
Przede wszystkim jednak jestem wdzięczna za Wiarę, bez której moje ludzkie wysiłki nie miałyby większego sensu.
Chwilowo jestem na urlopie macierzyńskim.
Telefon: 
unnamed-11

Czym jest dla mnie? Czym chcę żeby było dla Ciebie?
Dla mnie jest przerwą, ciszą, wyłączeniem, zatrzymaniem, wdzięcznością, zaszczytem, chwilą dla ciała, luksusem, spokojem, uhonorowaniem, pozwoleniem sobie, prezentem. 
Dla Ciebie chcialabym żeby było: zadbaniem o siebie, świętem matki i macierzynstwa, oczyszczeniem z trudu, zapomnieniem o codzienności, ukochaniem swojego ciała, odkryciem piękna, dogłębnym spojrzeniem z boku, zanurzeniem się w wysłuchanie, mówieniem niewypowiedzianego, zaopiekowaniem nieututonego, akceptacją, troską, miłością.

Jestem Dorota, mama i żona, kobieta, która uczy się wdzięczności, uczy się nie oczekiwać wiele, po to aby widzieć nieoczekiwane.  

Telefon: 606 996 512

E-mail: dorota_lesniewska@wp.pl

Otulanie jest piękne. To czas kompleksowego zadbania – „zabiegu” dla duszy i ciała. Jest
napełnieniem kobiety, w to czego aktualnie potrzebuje. Ono dopasowuje się do nas. Kiedy
pozwalamy i otwieramy się na dobro i piękno, ono przychodzi i wypełnia nas. Otulanie to
ceremonia „zamknięcia” ciała (spraw) i odrodzenia do pełni życia.

Mam na imię Justyna. Imię to oznacza sprawiedliwość. Sprawiedliwie jest, kiedy kobieta
pozwala otaczać się pięknem i jego doznaje. Kobiece piękno, które jest w każdej z nas
wymaga troski i uważności. Chcę podarowywać moim siostrom, kobietom to co piękne i
pomagać Im – odradzać się i rozkwitać w nich – ich kobiecego piękna. Do zobaczenia w
Twojej strefie komfortu.

 

Telefon: 609 896 093
e-mail: justynawojt@wp.pl
AniaB11

Otulanie to dla mnie wyjątkowy, pełen troski CZAS. 

To czas SPOTKANIA, słuchania i obecności. To miejsce na odpoczynek i regenerację. To wyjątkowa przestrzeń na przywrócenie wiary w siłę wewnętrzną, kobiece piękno i moc. Zatroszczenie się o ciało i ducha. Dzięki otulaniu możesz symbolicznie zamknąć to, co potrzebujesz zostawić za sobą i otworzyć się na nowy etap w życiu, z nową siłą i nadzieją. Jestem żoną i mamą dwójki małych dzieci. Z wykształcenia i pasji jestem położną. 

Ukończyłam studia magisterskie, kierunek Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz studia podyplomowe z Holistycznej Opieki Okołoporodowej. 

Aktualnie wspieram kobiety szczególnie poprzez poradnictwo laktacyjne. Ukończyłam kurs “Problemy w laktacji” prowadzony przez Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie oraz uczestniczyłam w wielu szkoleniach i konferencjach z zakresu holistycznego wsparcia kobiety i małego dziecka.

Cały czas się doszkalam i mam nadzieję, że to nigdy się nie zmieni. 

Dostrzegam dużą potrzebę troski o kobiety, nie tylko od strony medycznej, ale równie mocno od strony emocjonalnej. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w kursie Voli, sama zostałam otulona i… jestem tu dla Was. 🙂

 

Telefon: 660 867 158

e-mail: loesch.anna@gmail.com

ig: @otulajace_poznan

ig: @ania_bazydlo

 
Otulanie jest dla mnie sztuką troski Kobiety o Kobietę. Podarowaniem jej chwili obecności,
opieki i odpoczynku, czasu skupionego tylko na niej i jej potrzebach. To otulenie pięknem –
kwiatami, aromatami, światłem świec, ciepłem i czułością.
Otulanie jest szansą na odnalezienie swojego piękna, na poczucie wdzięczności do
własnego ciała. Chciałabym dzielić się tym z innymi Kobietami.

Jestem kobietą, żoną i mamą dwóch cudownych dziewczynek. Z wykształcenia jestem
chemikiem, ale wraz z porodem pierwszej córki zaczęłam chcieć czegoś więcej. Tematy
okołoporodowe wchłonęły mnie zupełnie, a z czasem moje zainteresowania ewoluowały.
Jestem zafascynowana darem kobiecości. Moją pasją są olejki eteryczne i to jak mogą
wpływać na nasze zdrowie i życie. Po porodzie drugiej córki zostawiłam karierę naukową,
aby wspierać kobiety gdy tego potrzebują, w ciąży, po porodzie i w różnych trudnościach.
Tak zostałam Otulającą i czuję zaszczyt mogąc nieść to innym.

telefon: +48662095111
e-mail: chemia.kobiecosci@gmail.com
Instagram: @chemia.kobiecosci

IMG_20210805_182139_Bokeh__01
Otulanie – piękny czas troski. Kobieta dla kobiety. Cicha, słuchająca, wspierająca. Każda z nas ma taki czas w życiu, że potrzebuje być otulona. To wyjątkowe spotkanie, przestrzeń na szczerą rozmowę, lub na ciszę jeśli tego właśnie potrzebujesz. W atmosferze ciepła, pięknych zapachów i kobiecego dotyku.
Żona, córka, kobieta w drodze. Lubię tak siebie określać. Z zawodu księgowa, z życiowych poszukiwań: otulająca. Bardzo lubię spędzać czas w kobiecym towarzystwie. Dążę do tego, aby wspierać, łączyć i pomagać innym kobietom.
 
kontakt:
fb: kobiece_rozkwitanie
ig: kobiece_rozkwitanie

O-T-U-L-A-N-I-E to dla mnie:

Otwarcie-Troska-Ufność-Lekkość-Akceptacja-Napełnienie-Intymność-Emocje

Niezwykle piękny czas, w którym mogłam sobie pozwolić na uwolnienie trudnych emocji jakie towarzyszyły mi gdy po raz pierwszy zostałam mamą. Dla mnie było to odzyskanie poczucia własnej wartości, spotkanie z kobietami które słuchają, ale też ogromna nauka przyjmowania. Dostałam relacje kręgu kobiet i wyszłam z samotności. Dzięki otuleniu zrozumiałam, że jeśli mój dzban miłości nie napełni się, to nie będę miała z czego rozlewać dla innych.

A czym otulanie będzie dla Ciebie? Bądź dla siebie dobra, rozkochaj się w drobnych przyjemnościach codzienności i poczuj siłę.

 

Jestem żoną wyjątkowego mężczyzny Karola. Mamą zachwycającego się wszystkim chłopca Samuelka i kobietą, która nieustannie szuka drogi do siebie. Z wykształcenia jestem aktorką teatru lalek i pianistką. Pasjonuje mnie świat sztuki i natury. Zawsze miałam marzenie połączenia wszystkich pasji jakie od dziecka kształtują mój charakter. Od kiedy sama zostałam mamą zachwyca mnie siła, a zarazem kruchość kobiet, stąd pomysł na dołączenie do kręgu otulających. Chciałabym aby każda kobieta miała możliwość bycia otuloną.

Kontakt:

mail: joannajakacka7@gmail.com
telefon: 693200482
instagram: majkabajka.96

 

Otulanie to dotyk. Dotyk fizyczny i psychiczny. To ofiarowanie siebie przez Otulającą dla Otulanej. To czas, kiedy kobieta kobiecie jest kobietą – czułą, silną, delikatną, uważną, obecną, troskliwą. To czas składania hołdu Otulanej. Jej psychice, jej duszy i jej ciału. To czas złożenia pokłonu doświadczeniu, które nas tu przyprowadziło, a następnie pozwoleniu mu odpłynąć, tak aby Otulana mogła stawiać kolejne kroki w przód, mając pamięć tego co było i niosąc z tego siłę. To czas, kiedy Otulana ma przestrzeń na bycie sobą i ze sobą, posłuchanie tego co mówi jej wnętrze, na napełnienie siebie dobrem, czułością i miłością, otoczona obecnością akceptacji i uznania. Kiedy staję naprzeciw drugiej kobiety – widzę, jak wielką ma w sobie moc i sztuką otulania jest dla mnie to, by Ona tę Moc zobaczyła.

Zawodowo jestem instruktorką porodu w głębokim relaksie, towarzyszę Kobietom i ich bliskim w przygotowaniach do porodu i połogu. Wspieram, edukuję, słucham. Za chwilę będę też położną (kieruję swoją uwagę w porody domowe) oraz fitoterapeutką (dzieli mnie od tego tylko napisanie pracy dyplomowej). W życiu jak i w pracy lubię być w kontakcie z naturą, intuicją, otwartością na drugiego człowieka i jego potrzeby. Prywatnie przyszła żona, mama psa i dwóch kociaków, lubiąca długie leśne wędrówki, a kiedy nie czas i pora na to, lubię zasiąść do krosien i snuć na nich opowieść i śpiewać. Łatwo się wzruszam. Dużo marzę. I wiem, że każda z nas jest Wspaniałą Istotą, która warta jest zaznawania Miłości.

Kontakt: 
tel: 514607860
 
 
 
zdjęcie_Ewelina Stawarska

Czym jest dla mnie otulanie?
Świętem kobiecości i siostrzeństwa. Królewską ceremonią. Pięknem i zachwytem.
Momentem przejścia. Czasem umierania i rodzenia się na nowo. Końcem i początkiem.
Słuchaniem, z intencją usłyszenia.

Ciepłem, cichością, zapachem, kojącym dotykiem. Wsparciem i towarzyszeniem. Ale też
słowem, brzmieniem, historią. Bo każda kobieta nosi w sobie inną, niepowtarzalną opowieść,
która jest zapisana na mapie jej ciała i duszy.

BYCIEM z drugą kobietą, ale w tak ogromnej uważności, że iście prawdziwą sztuką jest
zdobycie tej umiejętności.

Pauzą, w której Otulana centymetr po centymetrze odkrywa i uczy się siebie od nowa.
Ja jestem tylko świadkiem (jakże zaszczytna to rola!) tej cudownej przemiany.

Darem. Bo Otulana i Otulająca są sobie wzajemnie dane, połączone na ten niezwykły czas. To
nie przypadek, że ich drogi się połączyły. I że obie wyjdą z tego spotkania odmienione…

Mam na imię Ewelina. Jestem wysokowrażliwą kobietą, żoną trochę mniej wrażliwego (ale
równie fajnego:) Rafała i mamą cudownego małego wrażliwca Alicji.

Z wykształcenia filolog rusycysta (zapraszam również rosyjskojęzyczne kobiety!), z pasji
doula. Bycie doulą postrzegam jako towarzyszenie kobiecie nie tylko w okresie
okołoporodowym, ale też na przestrzeni całego życia. Kocham kobiety, ich delikatność i siłę,
łagodność i dzikość, czułość i odwagę. Nic nie napełnia mnie tak jak kobiece kręgi i
spotkania. Odczuwam ogromne poczucie misji, które realizuję poprzez możliwość otulania
kobiecości.

Uczę się żyć po swojemu. Być blisko siebie. Dla siebie i od siebie. Przy sobie.

Kocham zapach lasu, szum morza, wiatr we włosach, salsę i skoki ze spadochronem. A
najbardziej „Kocham Cię mamo” wypowiadane przez moją córeczkę.

Kontakt
Telefon: 695 505 486
Email: ewelina@doulaodserca.pl
Instagram: ewelinastawarska

Otulanie to zaopiekowanie, dobrostan dla ciała, pokój emocji i ducha. Jest Zwieńczeniem połogu, domknięciem. Z otwartością by doświadczyć otulania po symbolicznych czterdziestu dniach, ale również miesiącach czy latach po porodzie. 

Otulanie jest powierzeniem czułej kobiecie (Otulającej) swoich trosk, wspomnień z porodu, oczywiście w wolności i delikatności. Cicha i ciepła kobieta OTULAJĄCA jest 

tylko dla ciebie, słucha, masuje, ugotuje, śpiewa, otula uwagą i dopieszcza. 

Otulanie to też kolejna okazja, by mimo trudów, niedoskonałości, trwających procesów, zatrzymać się i przyjąć troskę. Podziękować sobie, pozwalając na bycie tego dnia Królową, z tym wszystkim co jest TERAZ.

Jestem malarką i zielarką. Doradcą Medycyny Naturalnej św. Hildegardy. Przygotowuje preparaty ziołowe, kosmetyki naturalne mieszkając na wsi, w domu przy lesie, w Małopolsce. Współtworząc miejsce Siedlisko Korzenie. W tym miejscu również  urodziłam troje naszych Dzieci.

Maluje ilustracje, projektuje modę roślinną, czyli z naturalnych tkanin o motywach ziół.  Prowadzę warsztaty zielarskie i artystyczne. 

Ważnym elementem życia jest dla mnie muzyka, pieśni tradycyjne, które często przewijają się w codzienności. Muzykuję na prostych instrumentach. 

Kontakt:

barbaramalinka.kontakt@gmail.com

Fb, IG: harmonia_hildegardy

511-490-328