ZNAJDŹ SWOJĄ OTULAJĄCĄ

Która jest Ci bliska geograficznie i duchowo

Otulanie jest wyjątkowym prezentem dla mamy po porodzie, jest gestem wdzięczności ciału za trud noszenia, rodzenia i karmienia dzieci. Faktem jest, że to właśnie kobiece ciało odczuwa najmocniej ciężar związany z byciem mamą. 

Otulanie to taki zastrzyk miłości, wyraz troski o siebie, który przygotowuje na dalsze lata macierzyństwa. Każda  mama powinna być napełniona miłością,
by móc ją oddawać dzieciom.

Jestem radosną Kobietą, żoną 
i mamą. Z powołania jestem położną. Przywiozłam ceremonię otulania z pięknej Białorusi, gdzie już od dziesiątek lat kobiety mają możliwość doświadczać tego wyjątkowego procesu. Mnie osobiście bardzo brakowało w Polsce możliwości bycia otuloną. 


kontakt@otulicmame.pl
Otulić Mamę

Otulanie dla mnie to coś wyjątkowego, niezwykle ekskluzywnego, coś od kobiety specjalnie dla kobiety :).
To wspaniałe spotkanie… 
Jest esencją kobiecości i jej świętowaniem. Jest rytuałem przejścia narodzin nowej matki. Kobieta po otuleniu poporodowym czuję się wyjątkowo, czuje się pięknie, mimo, że jej ciało się zmieniło. Czuje się dopieszczona zarówno na poziomie fizycznym,
jak i duchowym. Bardzo brakuje tego młodym mamom w okresie połogu, kiedy wszystko zaczyna się kręcić wokół nowo narodzonego dziecka…Myślę, że to najlepszy prezent dla mamy. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. 🙂

Mieszkam na Mazurach w Puszczy Piskiej. Jestem żoną.
Z wykształcenia biologiem, mój zawód to mama 5 dzieci. 
Od czasu do czasu fotografuję noworodki. 
Z zamiłowania czuje się doulą, uwielbiam wspierać swoją wiedzą
i doświadczeniem kobiety w okresie okołoporodowym. Stąd zrodziła się we mnie potrzeba otulania innych mam, w tak delikatnymi ważnym okresie połogu. 


tel. 513 36 18 56    dabrowskimar@wp.pl

Otulanie to piękny dar od kobiety dla kobiety.

To coś więcej niż masaż, owinięcie chustami i przyjemnie spędzony czas w miłej atmosferze.

Otulanie to moment zatrzymania się w pędzie codzienności.

To troska i dopieszczenie kobiety nie tylko fizycznie, ale też psychicznie i duchowo.

To podarunek  dla kobiety, która nosiła pod sercem dziecko, rodziła, pielęgnowała i towarzyszy mu na drodze ku wzrostowi i rozwojowi oraz hołd dla jej ciała, które podczas tych okresów intensywnie się zmieniało.

To także podróż w głąb siebie. Moment na usłyszenie swojego wewnętrznego głosu. Na dotknięcie tego co trudne, bolesne, nieprzerobione… I wreszcie zmierzenie się a tymi trudami, oswojenie ich, odpuszczenie, zamknięcie… Aby móc otworzyć się na to co może nastąpić, zrobić miejsce dla nowego etapu.

Aby móc nieść dobro i być dla innych najpierw trzeba zadbać o siebie.

Otulanie to napełnienie kobiety dobrem, pięknem, troską, czułością, błogością, spokojem…

Otulanie to wyjątkowy czas, którego nie da się z niczym porównać. Otulania trzeba doświadczyć na sobie 

Jestem zwyczajną żoną i mamą 2 żywiołowych córeczek.

Jestem położną, która po okresie bycia mamą na pełen etat zaczyna stawiać swoje kroki na zawodowej drodze.

Jestem otulająca, która sama bardzo mocno zapragnęła być otulona, a teraz chciałaby to dobro płynące z otulania nieść innym kobietom.

Jestem kobietą, która pragnie się rozwijać osobiście i zawodowo oraz w każdej z pełnionych ról życiowych.

KONTAKT
888595509
FB: Aneta Goles

Otulanie to dla mnie SPOTKANIE. Spotkanie kobiety z kobietą, z samą sobą…z jej zacienionymi miejscami i z jej pięknem.

Jestem córką Króla, szczęśliwą żoną, mamą 7 dzieci i babcią 3 wnuków.

Od wiele lat razem z mężem Adamem prowadzimy szkołę rodzenia.

Opiekujemy się Domem Narodzin Św. Rodziny w Łomiankach.

 —
kontakt

+48509682514

email:wandaekielska@gmail.com

Otulanie poporodowe jest dla mnie czymś magicznym. Zasługujemy na nie. To uczczenie naszej kobiecości; świętowanie naszych narodzin jako matek. Czas dla nas, dla naszego ciała i ducha. Nieskończone dobro, które w tradycyjnych kulturach przejawia się i przychodzi kompletnie odruchowo, choć nigdy mechanicznie. Otulanie to tak, jakby całą sobą słuchać, całą sobą czuć, rozumieć i jeszcze dać. Bo otulanie daje wiele i może być wykonane nie tylko 40 dni po porodzie jako ukoronowanie okresu połogu, ale i kilka miesięcy, lat później. To zrobienie z położnicy monarchini, najlepszej, najważniejszej. Bo taka właśnie jesteś w tym dniu. Kiedy ja pojawiam się u Ciebie w domu na kilka godzin, ktoś odciąża Cię przy dziecku, które Ty tylko karmisz. Kiedy oddajesz się w moje ręce a ja uwalniam z Ciebie resztki porodowych hormonów, daję Ci relaks i poczucie błogości. Kiedy przez kilka godzin dbam o Ciebie, abyś czuła się doceniona w swojej nowej roli. To jest… genialne!

Współpracuję z kobietami. Od ciąży, poprzez poród, połóg i macierzyństwo. 

 
Jestem instruktorem szkoły rodzenia, doulą, doradcą chustonoszenia, instruktorem masażu Shantala. Przede wszystkim matką.

Dla mnie Otulanie to matkowanie Matce, wspieranie Kobiety podczas jej doświadczenia
macierzyństwa. W czasie Otulania chciałabym, byś prawdziwie odpoczęła, by Twoje ciało i
umysł rozpoczęły proces regeneracji, z dala od natłoku myśli. Chciałabym, byś poczuła się
bezpiecznie, ciepło, spokojnie i wyjątkowo… Byś odnalazła podczas procesu Otulania to,
czego na danym etapie macierzyństwa najbardziej potrzebujesz.

Nazywam się Justyna Szydło. Jestem nauczycielką Jogi Świadomej Ciąży oraz twórczynią
projektu Matrika.pl. Wspieram Kobiety poprzez jogę, masaż i ajurwedę.


info@matrika.pl

tel. 690 249 172

Otulanie to dotyk delikatności, to oczyszczenie ze złych emocji i
napełnienie radosnym spokojem, to wydobycie z duszy kobiety tego, co w niej
najcenniejsze – czułości i piękna – piękna miłości.

Od dziecka mam kontakt z przyrodą, jestem hipoterapeutą oraz instruktorem jazdy konnej. Blisko 20lat pracuję z ludźmi i zwierzętami, najpierw na własnym gospodarstwie agroturystycznym, na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego, a od 4lat na terenie Bieszczadów (okolice Ustrzyk Dolnych), gdzie aktualnie mieszkam .
Zawsze zajmowały mnie tematy relacji międzyludzkich, wpływ natury na psychikę człowieka, oraz tajemniczy świat kobiet. Fascynuje mnie głębia natury kobiecej, jej wrażliwość a jednocześnie siła, oraz to jak jej indywidualna energia tworzy przestrzeń wokół niej. Wciąż spotykam kobiety przygniecione wielkimi ciężarami życiowymi, zwłaszcza samotne matki dzieci niepełnosprawnych, i oczywiście nie tylko.  Otulanie jest doskonałą formą zrozumienia i pomocy już na samym początku pięknej, ale i trudnej drogi jaką jest bycie matką, zwłaszcza w obecnych realiach. Otulanie przypomina kobiecie że jest nie tylko mamą-siłaczką ale też dalej wspaniałą, delikatną godną troski kobietą.
Moja wrażliwość na piękno przyrody, piękno człowieka i piękno sztuki, doskonale może się wyrazić w rytuale otulania które jest dla mnie sztuką wielowymiarową,  przede wszystkim zachwytem nad pięknem kobiety.
 
Kontakt:
tel:570686011
 

Otulanie dla mnie to piękny czas,
w którym Kobieta ma okazję odzyskać samą siebie.
Otulona smakami, aromatami,
wodą i dotykiem regeneruje się
i rozkwita.

Jestem przede wszystkim kobietą, później żoną i mamą 4 córek, zakochana w tematach okołoporodowego wsparcia.


hanna.pozarycka@gmail.com

Otulanie jest dla mnie uhonorowaniem kobiety w tym, co aktualnie jest dla niej ważne i tym, co chce już pożegnać. Jest daniem przestrzeni na piękne i trudne przeżycia i doświadczenia, które potrzebują ujścia. Otulanie jest darem obecności i uwagi przekazywanym kobiecie przez drugą kobietę. To brakujący element poporodowej (i nie tylko) troski o siebie i o bliskie nam osoby.

Mam na imię Ania. Jestem żoną wspaniałego męża i mamą cudownej trójki. Jestem doulą certyfikowaną, edukatorką porodową, instruktorką masażu dziecięcego i doradczynią noszenia dzieci. Założyłam i prowadzę stronę z pozytywnymi historiami porodowymi PięknyPoród.pl oraz Przystań – Miejsce Słuchania i Działania, przestrzeń warsztatowo – rozwojową w Białymstoku. Od prawie sześciu lat wspieram kobiety i rodziny w okresie okołoporodowym. Moją misją jest zapewnienie im takiego wsparcia, aby czerpały radość i satysfakcję z rodzicielstwa już od jego pierwszych chwil.

Kontakt

doulania@gmail.com

Otulanie to największy dar, jaki kobieta może dać kobiecie – dar obecności,
czułości, wysłuchania i modlitwy.
Dla mnie to wyraz głębokiej wdzięczności za Życie, jakie poczęło się w jej
świętym łonie. Jest również próbą ulżenia ciężarom codzienności i przeszłości.
Otulanie jest ukoronowaniem macierzyństwa i godności kobiety. Jest dotykiem
Nieba przez ręce drugiej kobiety.

Jestem zwykłą Kobietą, którą spotkało wielkie szczęście – zostałam Żoną i Mamą. Macierzyństwo zmieniło całą moją osobę. Dzięki niemu jestem bliżej Boga, siebie i innych. Dlatego pragnę ten piękny dar u innych pielęgnować, wzmacniać i za niego dziękować…

Z każdym otulaniem dostaję więcej niż daję…

Anna Powideł – Córka Króla, Żona, Mama ósemki dzieci, v-ce prezes Fundacji Filome (www.fundacjafilome.pl), autorka książki „Cesarzowa rodzi w domu”, inicjatorka rekolekcji „Poród może być piękny”, dyrektorka szkół Nazaret.

mail: info@fundacjafilome.pl

tel. 507800095Otulanie to dla mnie czas i przestrzeń, w której kobieta otwiera się na siebie samą – swoją kobiecość, rodzinę i świat. Jest to moment pogodzenia się z tym co trudne w porodzie, w nowej macierzyńskiej sytuacji oraz akceptacji tej rzeczywistości. Moment na zwrócenie swojej uwagi na płynącą z serca miłość, piękno kobiety i piękno ciała które dokonało niezwykłego dzieła. 

 Jestem specjalistką w organizowaniu życia mojej rodziny. Z zaangażowaniem realizuję projekty: rodzina, dom, ogród.
Przez własne doświadczenie macierzyństwa odkryłam jak ważne i trudne dla kobiety jest znalezienie harmonii w dawaniu i braniu. Pozwolenie sobie na bycie otuloną to pierwszy krok do tej harmonii. Pragnę wspierać kobiety w tym procesie.

 

sar-kra@wp.pl
tel. 539 966 062Otulanie jest uczczeniem macierzyństwa, świętem kobiecości. Jest momentem, gdy cały świat się zatrzymuje i można żyć tylko tu i teraz, w uważności, we wsłuchaniu w swoje potrzeby. 
Dla mnie jako otulającej jest to niepowtarzalne doświadczenie modlitwy nie słowami, ale moimi rękami, masażem, przygotowaniem posiłku. Jest to czas pełen wdzięczności za Kobietę, za jej wkład w budowanie świata.
Jestem położną i psychologiem. Pracuję w fundacji wspierającej Mamy – prowadzę konsultacje laktacyjne i psychologiczne, grupy wsparcia i szkołę rodzenia. Choć jeszcze nie urodziłam dziecka jestem bardzo wdzięczna, że mogę towarzyszyć innym Kobietom w ich macierzyństwie.
Zawodowo postrzegam otulanie jako brakujący element troski okołoporodowej, czymś co obok dobrej opieki medycznej i mądrego wsparcia pomaga Kobietom stawać się dumnymi z siebie Matkami.
 
Mail:
Instagram: dzoana.z.rana
Otulanie jest dla mnie zwieńczeniem wybranego etapu życia lub blokiem startowym, z którego startujemy z nowymi wyzwaniami. 
Jest czasem, w którym odkrywamy siłę i moc Otulanej. To chwila, gdy chciałabym pokazać kobiecie, że taka jaka jest – jest wystarczająca. To czas gdy może podjąć decyzję, że jest odpowiedzialna za swoje życie, swoje ciało, swoje myśli i swoje decyzje. To czas świętowania i uczenia się, że drobne elementy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Ze możemy otulać się na co dzień
Mam na imię Ada, jestem mamą i żoną. Wspieram kobiety w przygotowaniu do połogu (na żywo i online), Otulam, masuję Rebozo. W social mediach oswajam czas połogu, dzielę się wiedzą i tworzę treści, które pomagają przygotować się na czas po porodzie. Sama nie doświadczyłam dobrego połogu, bo nie wiedziałam, że warto się do niego przygotować, a gdy już byłam po porodzie, nie potrafiłam sobie pozwolić na zadbanie o siebie. Marzę aby każda kobieta, która przygotowuje się do porodu, miała szansę przygotować się też na czas po nim. Ten temat pochłonął mnie całkowicie. Wiem, że my – kobiety mamy w sobie ogromną moc i siłę! Wiem, że potrafimy bardzo dużo, wiem też, że musimy o siebie dbać, by móc być dla innych. 
Poza tym kocham góry, podróże, naturę. Lubię wiedzieć, mieć potwierdzenie moich przypuszczeń w badaniach, ale się na nich nie fiksuję. Życie jest życiem. Piękno jest dla mnie bardzo ważne – lubię je dostrzegać w ludziach, ale też otaczać się nim i dostrzegać w codzienności. 
Telefon: 729119938
e-mail: kontakt@adoula.pl
Urszula_Fajczyk_bio

Na warsztatach Voli odkryłam i pierwszy raz w życiu poczułam, co to znaczy, że mam ręce (!) – ciepłe, otwarte dłonie, które mogą karmić nie tylko jedzeniem, ale i kojącym dotykiem. Wtedy zrozumiałam z pełną jasnością, iż to, co podskórnie czułam i intuicyjnie czyniłam, to, co od bardzo dawna mnie pociąga i co pragnę robić całą sobą, to otulanie kobiet… Głęboko w mojej naturze leży dawanie, jednak pierwszym krokiem dla mnie miało być pozwolenie, by to siostry w kobiecości i macierzyństwie dały coś niezwykłego mi samej. Doświadczenie Otulania zdziałało we mnie cuda! I teraz ja pragnę się tym darem podzielić z Tobą lub bliską Ci kobietą. Otulanie jest dla mnie procesem, który może stanowić źródło oczyszczenia i siły. To głęboka odNowa – nie tylko kobiecego ciała, na którym zapisuje się przecież cała życiowa historia, ale też spojrzenia na samą siebie i swoje miejsce: nie tylko w tu i teraz, ale w szerszym kontekście.

Jestem żoną Jana i mamą trzech wspaniałych małych kobiet edukowanych w domu. Dwie z nich powitaliśmy w naszym domowym gnieździe. Ponieważ sama przeszłam bardzo trudną mleczną drogę, z której wiele zaczerpnęłam i dzięki której mocno się rozwinęłam, w naturalny sposób zaczęły się wokół mnie gromadzić kobiety, które potrzebują wsparcia. I tak jest do dziś. Towarzysząc kobietom na różnych etapach ich życia, korzystam z wielowiekowej mądrości św. Hildegardy, bogactwa ziół i olejków eterycznych. Na co dzień „otulam” teksty, pracując jako redaktor. 

Telefon:

E-mail:

Czym jest dla mnie Otulanie? Spotkaniem dwóch Kobiet, dwóch Dusz, dwóch
Serc… Rozmową bez słów. Tajemnicą. Cudownym rytuałem, który ubogaca
Otulaną i Otulającą. Powrotem do dobrych korzeni, do pięknej tradycji.
Ceremonią, która pozwala Kobiecie narodzić się na nowo.
Być Otulającą to zaszczyt. Otulać to zaszczyt.

Jestem żoną wciąż jednego i tego samego męża, mama trójki Cudów
i opiekunką stadka zwierząt różnych. Od 10 lat towarzyszę kobietom u
progu macierzyństwa – jako doradca noszenia, instruktor masażu,
koordynatorka klubu mam i organizatorka spotkań i warsztatów. Od
września 2020r. jestem również otulającą i doulą połogową – czuję, że
moją misją jest zwrócenie uwagi na konieczność napełnienia Młodej Matki,
zaopiekowania i wsparcia.

wanda@pasiata.pl
509494676

FB/Pasiata
Ig @pasiata.doradca

 

Otulanie, genialne w swej prostocie, jest uważną obecnością, wsłuchaniem się w to, co mówi ciało.
Dla niektórych kobiet otulanie może być czasem dobrego relaksu i troski o kobiece piękno, które każda z nas w sobie nosi.
Niekiedy może być głęboko napełniającym i wręcz transformującym doświadczeniem troski o siebie.
Czasem może być nieoczekiwanym spotkaniem z emocjami, które od wielu lat czekały na ich wysłuchanie.
Pozwolenie sobie na troskę o siebie samą nigdy nie będzie aktem egoizmu, lecz zawsze właściwym krokiem w kierunku zadbania zarówno o siebie, jak i o swoich najbliższych.

Prywatnie jestem żoną, mamą, bankowcem.
Macierzyństwo uczy mnie, za każdym razem jeszcze silniej, pokory i szacunku wobec daru jakim jest życie człowieka, każdego człowieka.
Fascynuje mnie naturalność, prosta dieta i ziołolecznictwo (jestem w trakcie zdobywania uprawnień fitoterapeuty).
Przede wszystkim jednak jestem wdzięczna za Wiarę, bez której moje ludzkie wysiłki nie miałyby większego sensu.
Chwilowo jestem na urlopie macierzyńskim.
Telefon: 
unnamed-11

Czym jest dla mnie? Czym chcę żeby było dla Ciebie?
Dla mnie jest przerwą, ciszą, wyłączeniem, zatrzymaniem, wdzięcznością, zaszczytem, chwilą dla ciała, luksusem, spokojem, uhonorowaniem, pozwoleniem sobie, prezentem. 
Dla Ciebie chcialabym żeby było: zadbaniem o siebie, świętem matki i macierzynstwa, oczyszczeniem z trudu, zapomnieniem o codzienności, ukochaniem swojego ciała, odkryciem piękna, dogłębnym spojrzeniem z boku, zanurzeniem się w wysłuchanie, mówieniem niewypowiedzianego, zaopiekowaniem nieututonego, akceptacją, troską, miłością.

Jestem Dorota, mama i żona, kobieta, która uczy się wdzięczności, uczy się nie oczekiwać wiele, po to aby widzieć nieoczekiwane.  

Telefon: 606 996 512

E-mail: dorota_lesniewska@wp.pl

Otulanie jest piękne. To czas kompleksowego zadbania – „zabiegu” dla duszy i ciała. Jest
napełnieniem kobiety, w to czego aktualnie potrzebuje. Ono dopasowuje się do nas. Kiedy
pozwalamy i otwieramy się na dobro i piękno, ono przychodzi i wypełnia nas. Otulanie to
ceremonia „zamknięcia” ciała (spraw) i odrodzenia do pełni życia.

Mam na imię Justyna. Imię to oznacza sprawiedliwość. Sprawiedliwie jest, kiedy kobieta
pozwala otaczać się pięknem i jego doznaje. Kobiece piękno, które jest w każdej z nas
wymaga troski i uważności. Chcę podarowywać moim siostrom, kobietom to co piękne i
pomagać Im – odradzać się i rozkwitać w nich – ich kobiecego piękna. Do zobaczenia w
Twojej strefie komfortu.

 

Telefon: 609 896 093
e-mail: justynawojt@wp.pl
AniaB11

Otulanie to dla mnie wyjątkowy, pełen troski CZAS. 

To czas SPOTKANIA, słuchania i obecności. To miejsce na odpoczynek i regenerację. To wyjątkowa przestrzeń na przywrócenie wiary w siłę wewnętrzną, kobiece piękno i moc. Zatroszczenie się o ciało i ducha. Dzięki otulaniu możesz symbolicznie zamknąć to, co potrzebujesz zostawić za sobą i otworzyć się na nowy etap w życiu, z nową siłą i nadzieją. 

Jestem żoną i mamą dwójki małych dzieci. Z wykształcenia i pasji jestem położną. 

Ukończyłam studia magisterskie, kierunek Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz studia podyplomowe z Holistycznej Opieki Okołoporodowej. 

Aktualnie wspieram kobiety szczególnie poprzez poradnictwo laktacyjne. Ukończyłam kurs “Problemy w laktacji” prowadzony przez Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie oraz uczestniczyłam w wielu szkoleniach i konferencjach z zakresu holistycznego wsparcia kobiety i małego dziecka.

Cały czas się doszkalam i mam nadzieję, że to nigdy się nie zmieni. 

Dostrzegam dużą potrzebę troski o kobiety, nie tylko od strony medycznej, ale równie mocno od strony emocjonalnej. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w kursie Voli, sama zostałam otulona i… jestem tu dla Was. 🙂

 

Telefon: 660 867 158

e-mail: loesch.anna@gmail.com

ig: @otulajace_poznan

ig: @ania_bazydlo

 
Czym dla mnie jest otulanie? Jest ceremonią, która jest namacalnym dowodem na to, że troszczymy się o siebie, dajemy sobie i pozwalamy sobie na rozpieszczenie. Otulanie jest również dla mnie powracaniem do świata tradycji, gdzie kobiety są dla siebie ogromnym wsparciem i podporom. Uważam, że każda kobieta która głęboko zapragnie w swoim sercu przeżycia tej ceremonii powinna móc jej doświadczyć, ponieważ każda kobieta jest tego warta! 

Mama dwójki chłopców, otulająca, doula, wokalistka i nauczycielka muzyki. Pasjonatka tradycji ludowych i ziół. Uwielbia pracę z kobietami w okresie okołoporodowym i ich dziećmi. 

Kontakt do mnie : 
 
 
+48 606 368 797

Otulanie jest dla mnie sztuką troski Kobiety o Kobietę. Podarowaniem jej chwili obecności,
opieki i odpoczynku, czasu skupionego tylko na niej i jej potrzebach. To otulenie pięknem –
kwiatami, aromatami, światłem świec, ciepłem i czułością.
Otulanie jest szansą na odnalezienie swojego piękna, na poczucie wdzięczności do
własnego ciała. Chciałabym dzielić się tym z innymi Kobietami.

Jestem kobietą, żoną i mamą dwóch cudownych dziewczynek. Z wykształcenia jestem
chemikiem, ale wraz z porodem pierwszej córki zaczęłam chcieć czegoś więcej. Tematy
okołoporodowe wchłonęły mnie zupełnie, a z czasem moje zainteresowania ewoluowały.
Jestem zafascynowana darem kobiecości. Moją pasją są olejki eteryczne i to jak mogą
wpływać na nasze zdrowie i życie. Po porodzie drugiej córki zostawiłam karierę naukową,
aby wspierać kobiety gdy tego potrzebują, w ciąży, po porodzie i w różnych trudnościach.
Tak zostałam Otulającą i czuję zaszczyt mogąc nieść to innym.

telefon: +48662095111
e-mail: chemia.kobiecosci@gmail.com
Instagram: @chemia.kobiecosci

IMG_20210805_182139_Bokeh__01
Otulanie – piękny czas troski. Kobieta dla kobiety. Cicha, słuchająca, wspierająca. Każda z nas ma taki czas w życiu, że potrzebuje być otulona. To wyjątkowe spotkanie, przestrzeń na szczerą rozmowę, lub na ciszę jeśli tego właśnie potrzebujesz. W atmosferze ciepła, pięknych zapachów i kobiecego dotyku.
Żona, córka, kobieta w drodze. Lubię tak siebie określać. Z zawodu księgowa, z życiowych poszukiwań: otulająca. Bardzo lubię spędzać czas w kobiecym towarzystwie. Dążę do tego, aby wspierać, łączyć i pomagać innym kobietom.
 
kontakt:
fb: kobiece_rozkwitanie
ig: kobiece_rozkwitanie

O-T-U-L-A-N-I-E to dla mnie:

Otwarcie-Troska-Ufność-Lekkość-Akceptacja-Napełnienie-Intymność-Emocje

Niezwykle piękny czas, w którym mogłam sobie pozwolić na uwolnienie trudnych emocji jakie towarzyszyły mi gdy po raz pierwszy zostałam mamą. Dla mnie było to odzyskanie poczucia własnej wartości, spotkanie z kobietami które słuchają, ale też ogromna nauka przyjmowania. Dostałam relacje kręgu kobiet i wyszłam z samotności. Dzięki otuleniu zrozumiałam, że jeśli mój dzban miłości nie napełni się, to nie będę miała z czego rozlewać dla innych.

A czym otulanie będzie dla Ciebie? Bądź dla siebie dobra, rozkochaj się w drobnych przyjemnościach codzienności i poczuj siłę.

Jestem żoną wyjątkowego mężczyzny Karola. Mamą zachwycającego się wszystkim chłopca Samuelka i kobietą, która nieustannie szuka drogi do siebie. Z wykształcenia jestem aktorką teatru lalek i pianistką. Pasjonuje mnie świat sztuki i natury. Zawsze miałam marzenie połączenia wszystkich pasji jakie od dziecka kształtują mój charakter. Od kiedy sama zostałam mamą zachwyca mnie siła, a zarazem kruchość kobiet, stąd pomysł na dołączenie do kręgu otulających. Chciałabym aby każda kobieta miała możliwość bycia otuloną.

Kontakt:

mail: joannajakacka7@gmail.com
telefon: 693200482
instagram: majkabajka.96

 

Otulanie to dotyk. Dotyk fizyczny i psychiczny. To ofiarowanie siebie przez Otulającą dla Otulanej. To czas, kiedy kobieta kobiecie jest kobietą – czułą, silną, delikatną, uważną, obecną, troskliwą. To czas składania hołdu Otulanej. Jej psychice, jej duszy i jej ciału. To czas złożenia pokłonu doświadczeniu, które nas tu przyprowadziło, a następnie pozwoleniu mu odpłynąć, tak aby Otulana mogła stawiać kolejne kroki w przód, mając pamięć tego co było i niosąc z tego siłę. To czas, kiedy Otulana ma przestrzeń na bycie sobą i ze sobą, posłuchanie tego co mówi jej wnętrze, na napełnienie siebie dobrem, czułością i miłością, otoczona obecnością akceptacji i uznania. Kiedy staję naprzeciw drugiej kobiety – widzę, jak wielką ma w sobie moc i sztuką otulania jest dla mnie to, by Ona tę Moc zobaczyła.

Zawodowo jestem instruktorką porodu w głębokim relaksie, towarzyszę Kobietom i ich bliskim w przygotowaniach do porodu i połogu. Wspieram, edukuję, słucham. Za chwilę będę też położną (kieruję swoją uwagę w porody domowe) oraz fitoterapeutką (dzieli mnie od tego tylko napisanie pracy dyplomowej). W życiu jak i w pracy lubię być w kontakcie z naturą, intuicją, otwartością na drugiego człowieka i jego potrzeby. Prywatnie przyszła żona, mama psa i dwóch kociaków, lubiąca długie leśne wędrówki, a kiedy nie czas i pora na to, lubię zasiąść do krosien i snuć na nich opowieść i śpiewać. Łatwo się wzruszam. Dużo marzę. I wiem, że każda z nas jest Wspaniałą Istotą, która warta jest zaznawania Miłości.

Kontakt: 
tel: 514607860
 
 
 
zdjęcie_Ewelina Stawarska

Czym jest dla mnie otulanie?
Świętem kobiecości i siostrzeństwa. Królewską ceremonią. Pięknem i zachwytem.
Momentem przejścia. Czasem umierania i rodzenia się na nowo. Końcem i początkiem.
Słuchaniem, z intencją usłyszenia.

Ciepłem, cichością, zapachem, kojącym dotykiem. Wsparciem i towarzyszeniem. Ale też
słowem, brzmieniem, historią. Bo każda kobieta nosi w sobie inną, niepowtarzalną opowieść,
która jest zapisana na mapie jej ciała i duszy.

BYCIEM z drugą kobietą, ale w tak ogromnej uważności, że iście prawdziwą sztuką jest
zdobycie tej umiejętności.

Pauzą, w której Otulana centymetr po centymetrze odkrywa i uczy się siebie od nowa.
Ja jestem tylko świadkiem (jakże zaszczytna to rola!) tej cudownej przemiany.

Darem. Bo Otulana i Otulająca są sobie wzajemnie dane, połączone na ten niezwykły czas. To
nie przypadek, że ich drogi się połączyły. I że obie wyjdą z tego spotkania odmienione…

Mam na imię Ewelina. Jestem wysokowrażliwą kobietą, żoną trochę mniej wrażliwego (ale
równie fajnego:) Rafała i mamą cudownego małego wrażliwca Alicji.

Z wykształcenia filolog rusycysta (zapraszam również rosyjskojęzyczne kobiety!), z pasji
doula. Bycie doulą postrzegam jako towarzyszenie kobiecie nie tylko w okresie
okołoporodowym, ale też na przestrzeni całego życia. Kocham kobiety, ich delikatność i siłę,
łagodność i dzikość, czułość i odwagę. Nic nie napełnia mnie tak jak kobiece kręgi i
spotkania. Odczuwam ogromne poczucie misji, które realizuję poprzez możliwość otulania
kobiecości.

Uczę się żyć po swojemu. Być blisko siebie. Dla siebie i od siebie. Przy sobie.

Kocham zapach lasu, szum morza, wiatr we włosach, salsę i skoki ze spadochronem. A
najbardziej „Kocham Cię mamo” wypowiadane przez moją córeczkę.

Kontakt
Telefon: 695 505 486
Email: ewelina@doulaodserca.pl
Instagram: ewelinastawarska

Otulanie to zaopiekowanie, dobrostan dla ciała, pokój emocji i ducha. Jest Zwieńczeniem połogu, domknięciem. Z otwartością by doświadczyć otulania po symbolicznych czterdziestu dniach, ale również miesiącach czy latach po porodzie. 

Otulanie jest powierzeniem czułej kobiecie (Otulającej) swoich trosk, wspomnień z porodu, oczywiście w wolności i delikatności. Cicha i ciepła kobieta OTULAJĄCA jest 

tylko dla ciebie, słucha, masuje, ugotuje, śpiewa, otula uwagą i dopieszcza. 

Otulanie to też kolejna okazja, by mimo trudów, niedoskonałości, trwających procesów, zatrzymać się i przyjąć troskę. Podziękować sobie, pozwalając na bycie tego dnia Królową, z tym wszystkim co jest TERAZ.

Jestem malarką i zielarką. Doradcą Medycyny Naturalnej św. Hildegardy. Przygotowuje preparaty ziołowe, kosmetyki naturalne mieszkając na wsi, w domu przy lesie, w Małopolsce. Współtworząc miejsce Siedlisko Korzenie. W tym miejscu również  urodziłam troje naszych Dzieci.

Maluje ilustracje, projektuje modę roślinną, czyli z naturalnych tkanin o motywach ziół.  Prowadzę warsztaty zielarskie i artystyczne. 

Ważnym elementem życia jest dla mnie muzyka, pieśni tradycyjne, które często przewijają się w codzienności. Muzykuję na prostych instrumentach. 

Kontakt:

barbaramalinka.kontakt@gmail.com

Fb, IG: harmonia_hildegardy

511-490-328

 

Otulanie to specjalny czas dla mamy by przez chwilę mogła pobyć sama ze sobą, zrelaksować się i odpocząć od codzienności. To czas by znów poczuć się kobieco, by poznać siebie na nowo. Czas na rozmowy i na ciszę. To moment w którym otulana mama może poczuć się w pełni zaopiekowana. 

Mama dwójki dzieci. Z wykształcenia i zamiłowania architekt. 

Przygotowania do moich obu porodów zrodziły we mnie pragnienie zagłębienia się w tematykę okołoporodową, co zaowocowało nową pasją. Staram się wspierać, słuchać i być dla kobiet które tego potrzebują.

miasto:

Monachium i okolice

20210617-1 (705)

Otulanie jest dla mnie piękną podróżą kobiety w głąb siebie. To spotkanie z samą sobą w uważności i otwartości na to, co chce nam opowiedzieć nasze ciało i nasza dusza. To czas bycia przy sobie, odpuszczania i doznawania troski, ciszy i miłości, czas bycia traktowaną z ogromnym szacunkiem i delikatnością. Otulanie to zanurzenie w piękno i łagodność. Uczta dla zmysłów pełna zapachów, smaków, kolorów. Ceremonia, która coś zamyka, uzdrawia, a zarazem otwiera nowy rozdział w życiu. To podróż, w którą naprawdę warto wyruszyć. Nie tylko po porodzie, ale wtedy gdy czujesz, że tego pragniesz. Pozwól się otulić, doświadcz mocy troski, piękna i łagodności. 

Jestem kobietą szczęśliwą, żoną Adama, mamą Zosi, Franka, Tereski i Dominika. Kocham zapach róż, żyję w zgodzie ze sobą, podążam za sercem i ufam intuicji. Podziwiam mądrość natury i doskonałość z jaką stworzone zostało nasze ciało. Marzyłam o porodzie w domu i w końcu go przeżyłam. Tak zachwyciła mnie moc, jaka ukryta jest w naturze porodu, że porzuciłam karierę anglistki i zostałam doulą, by pomagać kolejnym kobietom i parom po tę moc sięgać i czerpać z niej.  Czuję, że to była najlepsza decyzja, bo robię to, co kocham, żyję pełnią i dzielę się dobrem z innymi. Z ogromną pasją przekazuję wiedzę, przygotowuję do narodzin, towarzyszę podczas porodów, wspieram w połogu, w stracie oraz na każdym etapie życia kobiety. Uwielbiam otulać troską i widzieć kobietę napełnioną i spokojną. Mam zaszczyt towarzyszyć kobietom w ich „ponownych narodzinach”, gdy przeżywają piękny poród lub uzdrawiające i odradzające otulanie. To chwile, gdy mam wrażenie, że niebo spotyka się z ziemią, chwile niezwykłe i ponadczasowe. Bycie doulą i otulającą to dla mnie piękna misja, za która jestem wdzięczna Bogu każdego dnia.
 
Kontakt:  +48600302141 lub napisz: ania@birthpower.pl, www. birthpower.pl FB Birth Power, IG birthpowerdoula
„Serce dzieli się tym, czym jest napełnione”. 
oo. Pio
I ciało też. 
 
Otulanie to przestrzeń, w której Kobieta może spotkać samą siebie. Usłyszeć. Utulić. Napełnić. 
 
I ruszyć dalej w życie. Wzmocniona. Świadoma swojego piękna. Świadoma siebie. W przyjaźni ze sobą. 
 
Pragniesz? Napisz do mnie. Z czułością przygotuję dla Ciebie Otulanie. 
Kim jestem?
 
Uczę się celebrować tu i teraz. Jestem Żoną, Mamą trzech synów (jednego w niebie). Psycholożką. Lubię  improwizować w kuchni. Wzrusza mnie zapach liści orzecha włoskiego, kolory jagodowych owoców. Radosny śmiech to dla mnie najpiękniejsza muzyka. 
 

Kontakt:

milena.paduch@zmyslami.pl

 IG: zmyslami_psycholog

505764615

To, że mogę otulać jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i darem. Moje otulanie mnie napełniło, ale napełnia mnie każde otulanie kolejnych kobiet. Wpuszczenie w tak niezwykłą przestrzeń kobiety to wielkie przeżycie i akt dużego zaufania.

Chciałabym by każda kobieta mogła być otulona, mogła doświadczyć tak dobrej i delikatnej troski, by mogła poczuć się ważna, zauważona i doceniona.
Całą sobą jestem świadectwem, że zatroszczenie się o siebie owocuje lepszym życiem całej rodziny.
Jestem szczęśliwą żoną, mamą 3 dzieci na ziemi i jednego synka w niebie. Moja historia porodowa przewartościowała wiele w życiu. Po 2 ciężkich cięciach cesarskich, trzecie dziecko urodziłam w domu. To wydarzenie dodało mi pewności siebie, odwagi i zachwytu nad kobiecością. Otulanie to spełnienie marzenia i odkrycie nowej siebie. 
Ciągle szukam nowych talentów, które Pan mi powierzył. Lubię szyć, remontować, odnawiać, tworzyć wyjątkowe rzeczy z takich już zapomnianych. Uwielbiam nadawać klimat wnętrzom, zbierać kwiaty i zioła, tworzyć piękno wokół siebie.
Edukuję dzieci domowo, lubię żyć wolniej. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, lubię robić zdjęcia. Na każdym otulaniu tworzę reportaż, który zostaje z Tobą jako pamiątka.
 
IMG_1410 2
Otulanie to spotkanie kobiet, to wspólne święto otulającej i otulanej. Otulanie to zajmowanie się ciałem, wspomnieniami, emocjami, pragnieniami, opłakiwanie i świętowanie w obecności życzliwej towarzyszki. To tak prosta forma, że aż niezwykła.
Jestem kobietą otuloną i otulającą, która wierzy w dobro i pokój. Mam męża, czwórkę dzieci, obecnie prowadzę Fundację Życiodajni. Zachwyca mnie Porozumienie bez Przemocy. Lubię poznawać nowe kultury i języki.
Kontakt:zyciodajni@gmail.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kiedy oddajesz się w czule ręce innej kobiety, kiedy ona przez kilka godzin dba o twoje ciało, masując je, karmiąc, napełniając i pielęgnując, kiedy nie ty musisz troszczyć się o kogoś, ale to ktoś troszczy się o ciebie… Kiedy odpoczywa twoja głowa, bo nie myślisz o tym, że dzieci chcą jeść, pranie trzeba wstawić, a naczynia czekają na pozmywanie. Kiedy jesteś tu i teraz, skupiasz się na odczuwaniu przyjemności, wchodzisz w głęboki relaks, a nawet spoglądasz wgłąb siebie. Spoglądasz i dowiadujesz się czegoś o sobie. Czujesz się zaopiekowana i bezpieczna. Dostrzegasz siebie tu i teraz, i to w jakim momencie swojego życia jesteś. Może nawet znajdujesz odpowiedź na to dokąd zmierzasz.
 
Tym jest otulanie w moim odczuciu.
 
Uważam, że każda kobieta powinna je mieć, chociaż raz w życiu.
Jestem zwyczajną żoną i mamą, która pracuje w zwyczajnej kawiarni… Ale mam niezwyczajne marzenia: o siostrzeństwie, wspólnocie, wspieraniu się nawzajem wśród kobiet i dzieleniu się swoimi darami. Kobiety mnie inspirują i inspiruje mnie kobieca natura i kobiecy cykl.
Jestem autorką książki „Księżyc w awokado”, która wkrótce ukaże się w druku, przygotowującej najmłodsze dziewczynki do wejścia w kobiecość. Otulaniem chce troszczyć się o kobiety, które już w tę kobiecość weszły.
 
Instagram: studio_empathia
Instagram: mila_nadmorska

Otulanie to spotkanie ze swoją kobiecością, to bycie blisko siebie w pełnej akceptacji.

 Otulanie to wyjątkowy czas dla mamy, by mogła poczuć się spełniona i piękna. To zaopiekowanie się najgłębszymi pragnieniami nowonarodzonej mamy. To czas, w którym możesz otulić to, za czym tęsknisz. To podróż w głąb siebie, spotkanie z samą sobą. Docenienie siebie za trud i wysiłek. Poczucie bycia ważną i zauważoną. Moment,  

w którym mama jest obdarowana czułością i delikatnością.  Chwila, gdy troskliwe ręce drugiej kobiety z łagodnością masują ciało mamy. Czas, kiedy druga kobieta jest tylko dla nowonarodzonej mamy. Kiedy oczy i uszy otulajacej z uwagą obserwują i słyszą wszystko co w mamie żywe. To czas przyjmowania wyjątkowej troski, uzdrawiania

i zamykania czegoś w naszym ciele. Kobieca ceremonia, która ma otworzyć na nowe, piękne doświadczenia. Otulanie to zaopiekowanie się każdą sferą życia kobiety. To odrodzenie się kobiety na nowo, w jej całym pięknie, łagodności i miłości.

 Nowonarodzona mama jest jak pączek róży, który obdarowany uwagą i miłością otwiera się i kwitnie.

Zadbanie o mamę jest ważne, tak jak troska o delikatną roślinkę, którą podlewamy, opiekujemy się, podziwiamy.

Proces otulania to rozkwit kobiecości.

Jestem szczęśliwą mamą 4 dzieci. Spędzam z moją rodziną bardzo dużo czasu na kreatywnych zabawach, ale też na zwyczajnym byciu razem. Lubię takie spokojne rodzinne życie, w którym na wszystko jest czas. Z wykształcenia jestem pedagożką, wspieram rodziców w budowaniu relacji opartych na szacunku, akceptacji i zaufaniu. Z zamiłowania jestem instruktorką masażu Shantala i doulą. Prowadzę warsztaty (Nie)zwykła Mama, organizuję spotkania dla rodzin, często pomagam przy społecznych inicjatywach. Bliska jest mi edukacja domowa i idea rodzicielstwa bliskości.
To moje miejsca w sieci:
telefon 790 501 234
untitled(30of31)
Otulanie to dla mnie napełnienie i nakarmienie. Zaspokojenie potrzeb kobiety na wielu płaszczyznach. To ukojenie, zamknięcie przeszłości, otwarcie na nowe, podziękowanie sobie samej, ukochanie tego co potrzebuje przytulenia. Specjalny karmiący czas, pełen wdzięczności i uważności. Otulanie to najlepszy prezent jaki można dać kobiecie, nie tylko mamie.
Nazywam się Bogusia Bieniek
Jestem mamą dwójki nastolatków, żoną jednego męża od 20 lat.
Z wykształcenia jestem farmaceutką, z zamiłowania i misji doulą, otulającą, instruktorką hipnoporodu. Wspieram mamy w każdym czasie, nie tylko w okresie okołoporodowym. Wierzę w siłę i piękno każdej kobiety, naturalnie dane jej od Stwórcy.
 Lubię ludzi, kwiaty i książki.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Otulanie jest dla mnie wyrazem miłości. Miłości danej samej sobie już w momencie decyzji o
tym, że chcę być otulona i zaopiekowana. Ale też miłością i troską, którą mogę przekazywać
jako otulająca. Otulanie jest niezwykłym procesem, czułą podróżą do głębi siebie, odwagą,
manifestacją kobiecego piękna, siły i godności, zwieńczeniem pewnego etapu życia i
rozpoczęciem kolejnego. Jest celebracją życia.

Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną i położniczą. Kiedyś odkryłam, jak wiele radości i
satysfakcji daje mi praca z kobietami i jak bliskie jest to mojemu sercu. Troska o kobiecość,
towarzyszenie w procesie zdrowienia i odzyskiwania kobiecej siły doprowadziły mnie do
rozpoczęcia projektu Z Serca Kobiety.
W życiu prywatnym nieocenioną wartość mają dla mnie relacje z bliskimi. Uwielbiam
tańczyć, podróżować, czytać książki, otaczać się pięknem i różowym kolorem.

kamila.gawlinska@zsercakobiety.pl
www.zsercakobiety.pl

Otulanie jest dla mnie pełnym ciepła i czułości zadbaniem o kobietę. Czasem zatrzymania, przyjmowania i nasycenia pięknem: zapachów, aromatów, kwiatów, ziół… Doświadczeniem łagodności kobiecych dłoni. Uśmiechem do siebie samej, wdzięcznością za życie z wszystkimi jego kolorami. Spojrzeniem z ufnością i nadzieją w przyszłość.
To miejsce napełnienia, gdzie jest przestrzeń na wszystkie emocje, słowa, myśli. Nawet na te trudne, które pragnie się pożegnać, zamknąć i utulić.
Otulanie to dar serca, okazanie miłości, czułości i obecności. Odradza, budzi miłość do siebie i drugiego człowieka. Jest dla każdej kobiety. Każda z nas jest wyjątkowa i zasługuje na takie ŚWIĘTO.

Jestem spełnioną kobietą, żoną i mamą szóstki dzieci na ziemi i dwójki w Niebie. Patrzę na życie z radością i wdzięcznością.
Na co dzień zajmuję się naszymi dziećmi, domem, ogrodem. Jestem całym sercem mamą. Kocham piękno, lubię się nim otaczać i zauważać te nawet najmniejsze jego przejawy. W wolnych chwilach maluję, projektuję ogrody, czytam, jeżdżę konno… Jestem wdzięczna za moc talentów, jakimi obdarza nas dobry Ojciec.
Otulam kobiety: pięknem, Słowem, rozmową i cudowną w swej prostocie – sztuką otulania.
ola@olaotula.pl
721 447 077 

Otulanie dla mnie to proces zamknięcia  najważniejszych wydarzeń w zyciu kobiety: poród, poronienie, śmierć bliskiego, rozwód czy inna ważna sytuacja dla kobiety. Bez względu na religię lub przekonania, które wyznaje kobieta zawsze wspieram ją i jej intencje tak by pomóc jej w ponownym rozkwicie z nową siłą w nowym sytuacjach. 
Tak jak chodzimy do fryzjera czy kosmetyczki tak samo zadbajmy o wewnetrzne piękno i energię kobiecą. 
Otulam w Berlinie, Zielonej Górze, Rzeszowie a także, ze względu na nomadyczną osobowość tam, gdzie jest potrzeba. 

Jestem kobietą ufającą swojej intuicji i sercu. Jestem Człowiekiem wielu pomysłów uwielbiam podróże, wspinanie sportowe, sporty zimowe: narty, biegowki, skitoury. Uczę się medycyny chińskiej u naturopatów berlińskich, której elementy stosuje w masażu otulaniowym. Prowadzę indywidualne sesje hipnobirthing (również online). Jako certifikowana towarzyszka żałoby (niem. Trauerbegleiterin) wspieram kobiety po poronieniach i stratach. 
Prowadzę kręgi dla kobiet w ciąży w Berlinie (oraz online dla Polek).


Jestem żoną, mamą dwóch synów (w tym jednego urodzone w domu w Berlinie) i dziecka w niebie. Jestem prawnuczką akuszerki. Bardzo bliskie jest mi macierzyństwo bliskości, NVC (nonviolent communication), noszenie dzieci w chuście, długoletnie karmienie piersią (od 6lat, bez 1 miesiąca) I edukacja domowa.  
Z wykształcenia i zawodu, przed macierzyństwem, byłam inżynierem budownictwa:) 

Na stronie: 
https://bellybox.godaddysites.com/

Znajdziesz mnie na Facebook: 
Https://www.facebook.com/bellyboxpl

Instagram:
@Towarzyszka_Mamy 

Otulanie dla mnie jest możliwością świętowania macierzyństwa, zatroszczenia się o siebie, a tym samym domknięcia pewnych wspomnień z okresu porodu i połogu, ale i nie tylko. Otulanie jest również dla Kobiet, które w natłoku obowiązków dnia codziennego zapominają o własnych potrzeb i chcą podarować sobie chwile dla siebie. Pełną relaksu, odprężenia, zanurzenia się w sobie i odnalezienia wewnętrznego spokoju. Chcą ofiarować sobie czas, odpoczynek, reset psychiczny i fizyczny. Chcą domknąć ciążące im na barka wspomnienia, trudne chwile. Dzięki otulaniu, dokonuje się pewna inicjacja przejścia. Kobieta z każda chwilą staje się silniejsza i pewna siebie, rodzi się na nowo jak motyl z kokonu. Startuje z nowa siłą i energią! Właśnie tą siłę i energię, którą sama uzyskałam podczas otulania chce nieś dalej do Was moje Kochane Kobiety! Odkryjmy siebie na nowo! 

Prywatnie jestem żona i mama mieszkająca w Częstochowie. Zawodowo realizuję się jako położna. Jeśli chcesz poznać bliżej mnie i wejść do mojego świata, który dzięki Otulaniu nabrał nowych piękniejszych kolorów jestem tu dla Ciebie ! Kontakt Tel.: 513-025-921 E-mail.: pawlik635@wp.pl Instagram.: paulinawozniakotula