ZNAJDŹ SWOJĄ OTULAJĄCĄ

Która jest Ci bliska geograficznie i duchowo

Otulanie jest wyjątkowym prezentem dla mamy po porodzie, jest gestem wdzięczności ciału za trud noszenia, rodzenia i karmienia dzieci. Faktem jest, że to właśnie kobiece ciało odczuwa najmocniej ciężar związany z byciem mamą. 

Otulanie to taki zastrzyk miłości, wyraz troski o siebie, który przygotowuje na dalsze lata macierzyństwa. Każda  mama powinna być napełniona miłością,
by móc ją oddawać dzieciom.

Jestem radosną Kobietą, żoną 
i mamą. Z powołania jestem położną. Przywiozłam ceremonię otulania z pięknej Białorusi, gdzie już od dziesiątek lat kobiety mają możliwość doświadczać tego wyjątkowego procesu. Mnie osobiście bardzo brakowało w Polsce możliwości bycia otuloną. 


kontakt@otulicmame.pl
Otulić Mamę

Otulanie dla mnie to coś wyjątkowego, niezwykle ekskluzywnego, coś od kobiety specjalnie dla kobiety :).
To wspaniałe spotkanie… 
Jest esencją kobiecości i jej świętowaniem. Jest rytuałem przejścia narodzin nowej matki. Kobieta po otuleniu poporodowym czuję się wyjątkowo, czuje się pięknie, mimo, że jej ciało się zmieniło. Czuje się dopieszczona zarówno na poziomie fizycznym,
jak i duchowym. Bardzo brakuje tego młodym mamom w okresie połogu, kiedy wszystko zaczyna się kręcić wokół nowo narodzonego dziecka…Myślę, że to najlepszy prezent dla mamy. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. 🙂

Mieszkam na Mazurach w Puszczy Piskiej. Jestem żoną.
Z wykształcenia biologiem, mój zawód to mama 5 dzieci. 
Od czasu do czasu fotografuję noworodki. 
Z zamiłowania czuje się doulą, uwielbiam wspierać swoją wiedzą
i doświadczeniem kobiety w okresie okołoporodowym. Stąd zrodziła się we mnie potrzeba otulania innych mam, w tak delikatnymi ważnym okresie połogu. 


tel. 513 36 18 56    dabrowskimar@wp.pl

Dzięki otulaniu w sposób symboliczny mogę pomóc Ci poczuć się lepiej z samą sobą. 
Z ogromną chęcią przygotuję dla Ciebie piękne otulanie. 
Ja dzięki własnemu otulaniu, wypełniłam swoją pustkę po porodach w szpitalu, gdyż miałam ogromne poczucie straty 
i niezrealizowane marzenie 
o pięknym domowym porodzie. Dostałam piękny prezent – otulanie we własnym domu. Nigdy nie zapomnę zapachu herbatki, którą piłam w trakcie otulania. 

Jestem położną i psychologiem. Opiekuję się mamami i ich dziećmi 
z czułością i starannością. 
W szczególności poświęcam dużo czasu mamom po porodzie, pomagam im odnaleźć się w nowej sytuacji, badam mamy i dzieci 
i nakierowuję jak karmić piersią. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studia magisterskie na kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania 
w Warszawie. Dyplom położnej uzyskałam w 2010 roku. Ukończyłam kursy laktacyjne, w tym „Problemy 
w laktacji” na poziomie rozszerzonym i kurs kwalifikacyjny „Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych” wraz z obowiązkowymi kursami z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego 
i noworodka. Oprócz tego ukończyłam kurs dokształcający „Prowadzenie ciąży przez położną”. Moim odkryciem jest otulanie kobiet po porodzie, którego nauczyłam się na warsztatach 
u Voli.  Prywatnie, zmagam się 
z codziennością łączenia życia rodzinnego i zawodowego, jestem mamą 3 dziewczynek. 


www.martynakukawska.pl
polozna@martynakukawska.pl

Otulanie to dla mnie SPOTKANIE. Spotkanie kobiety z kobietą, z samą sobą…z jej zacienionymi miejscami i z jej pięknem.

Jestem córką Króla, szczęśliwą żoną, mamą 7 dzieci i babcią 3 wnuków.

Od wiele lat razem z mężem Adamem prowadzimy szkołę rodzenia.

Opiekujemy się Domem Narodzin Św. Rodziny w Łomiankach.

 —
kontakt

+48509682514

email:wandaekielska@gmail.com

Otulanie poporodowe jest dla mnie czymś magicznym. Zasługujemy na nie. To uczczenie naszej kobiecości; świętowanie naszych narodzin jako matek. Czas dla nas, dla naszego ciała i ducha. Nieskończone dobro, które w tradycyjnych kulturach przejawia się i przychodzi kompletnie odruchowo, choć nigdy mechanicznie. Otulanie to tak, jakby całą sobą słuchać, całą sobą czuć, rozumieć i jeszcze dać. Bo otulanie daje wiele i może być wykonane nie tylko 40 dni po porodzie jako ukoronowanie okresu połogu, ale i kilka miesięcy, lat później. To zrobienie z położnicy monarchini, najlepszej, najważniejszej. Bo taka właśnie jesteś w tym dniu. Kiedy ja pojawiam się u Ciebie w domu na kilka godzin, ktoś odciąża Cię przy dziecku, które Ty tylko karmisz. Kiedy oddajesz się w moje ręce a ja uwalniam z Ciebie resztki porodowych hormonów, daję Ci relaks i poczucie błogości. Kiedy przez kilka godzin dbam o Ciebie, abyś czuła się doceniona w swojej nowej roli. To jest… genialne!

Współpracuję z kobietami. Od ciąży, poprzez poród, połóg i macierzyństwo. 

 
Jestem instruktorem szkoły rodzenia, doulą, doradcą chustonoszenia, instruktorem masażu Shantala. Przede wszystkim matką.

Dla mnie Otulanie to matkowanie Matce, wspieranie Kobiety podczas jej doświadczenia
macierzyństwa. W czasie Otulania chciałabym, byś prawdziwie odpoczęła, by Twoje ciało i
umysł rozpoczęły proces regeneracji, z dala od natłoku myśli. Chciałabym, byś poczuła się
bezpiecznie, ciepło, spokojnie i wyjątkowo… Byś odnalazła podczas procesu Otulania to,
czego na danym etapie macierzyństwa najbardziej potrzebujesz.

Nazywam się Justyna Szydło. Jestem nauczycielką Jogi Świadomej Ciąży oraz twórczynią
projektu Matrika.pl. Wspieram Kobiety poprzez jogę, masaż i ajurwedę.


info@matrika.pl

tel. 690 249 172

Otulanie to dotyk delikatności, to oczyszczenie ze złych emocji i
napełnienie radosnym spokojem, to wydobycie z duszy kobiety tego, co w niej
najcenniejsze – czułości i piękna – piękna miłości.

Od dziecka mam kontakt z przyrodą, jestem hipoterapeutą oraz instruktorem jazdy konnej. Blisko 20lat pracuję z ludźmi i zwierzętami, najpierw na własnym gospodarstwie agroturystycznym, na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego, a od 4lat na terenie Bieszczadów (okolice Ustrzyk Dolnych), gdzie aktualnie mieszkam .
Zawsze zajmowały mnie tematy relacji międzyludzkich, wpływ natury na psychikę człowieka, oraz tajemniczy świat kobiet. Fascynuje mnie głębia natury kobiecej, jej wrażliwość a jednocześnie siła, oraz to jak jej indywidualna energia tworzy przestrzeń wokół niej. Wciąż spotykam kobiety przygniecione wielkimi ciężarami życiowymi, zwłaszcza samotne matki dzieci niepełnosprawnych, i oczywiście nie tylko.  Otulanie jest doskonałą formą zrozumienia i pomocy już na samym początku pięknej, ale i trudnej drogi jaką jest bycie matką, zwłaszcza w obecnych realiach. Otulanie przypomina kobiecie że jest nie tylko mamą-siłaczką ale też dalej wspaniałą, delikatną godną troski kobietą.
Moja wrażliwość na piękno przyrody, piękno człowieka i piękno sztuki, doskonale może się wyrazić w rytuale otulania które jest dla mnie sztuką wielowymiarową,  przede wszystkim zachwytem nad pięknem kobiety.
 
Kontakt:
tel:570686011
 

Otulanie dla mnie to piękny czas,
w którym Kobieta ma okazję odzyskać samą siebie.
Otulona smakami, aromatami,
wodą i dotykiem regeneruje się
i rozkwita.

Jestem przede wszystkim kobietą, później żoną i mamą 4 córek, zakochana w tematach okołoporodowego wsparcia.


hanna.pozarycka@gmail.com

Otulanie jest dla mnie uhonorowaniem kobiety w tym, co aktualnie jest dla niej ważne i tym, co chce już pożegnać. Jest daniem przestrzeni na piękne i trudne przeżycia i doświadczenia, które potrzebują ujścia. Otulanie jest darem obecności i uwagi przekazywanym kobiecie przez drugą kobietę. To brakujący element poporodowej (i nie tylko) troski o siebie i o bliskie nam osoby.

Mam na imię Ania. Jestem żoną wspaniałego męża i mamą cudownej trójki. Jestem doulą certyfikowaną, edukatorką porodową, instruktorką masażu dziecięcego i doradczynią noszenia dzieci. Założyłam i prowadzę stronę z pozytywnymi historiami porodowymi PięknyPoród.pl oraz Przystań – Miejsce Słuchania i Działania, przestrzeń warsztatowo – rozwojową w Białymstoku. Od prawie sześciu lat wspieram kobiety i rodziny w okresie okołoporodowym. Moją misją jest zapewnienie im takiego wsparcia, aby czerpały radość i satysfakcję z rodzicielstwa już od jego pierwszych chwil.

Kontakt

doulania@gmail.com

Otulanie to największy dar, jaki kobieta może dać kobiecie – dar obecności,
czułości, wysłuchania i modlitwy.
Dla mnie to wyraz głębokiej wdzięczności za Życie, jakie poczęło się w jej
świętym łonie. Jest również próbą ulżenia ciężarom codzienności i przeszłości.
Otulanie jest ukoronowaniem macierzyństwa i godności kobiety. Jest dotykiem
Nieba przez ręce drugiej kobiety.

Jestem zwykłą Kobietą, którą spotkało wielkie szczęście – zostałam Żoną i Mamą. Macierzyństwo zmieniło całą moją osobę. Dzięki niemu jestem bliżej Boga, siebie i innych. Dlatego pragnę ten piękny dar u innych pielęgnować, wzmacniać i za niego dziękować…

Z każdym otulaniem dostaję więcej niż daję…

Anna Powideł – Córka Króla, Żona, Mama ósemki dzieci, v-ce prezes Fundacji Filome (www.fundacjafilome.pl), autorka książki „Cesarzowa rodzi w domu”, inicjatorka rekolekcji „Poród może być piękny”, dyrektorka szkół Nazaret.

mail: info@fundacjafilome.pl

tel. 507800095